İM-News
 
 
Yaptıklarımız ve yapacaklarımızın en güncel haberleri burada.

'İletişim Media' ve 'Performans' güçlerini birleştirdi

Türkiye'nin önde gelen şirket, kurum ve kişilerine iletişim danışmanlığı hizmeti veren ‘İletişim Media’ ile satış ve koçluk eğitimi alanında uzman ‘Performans Eğitim ve Koçluk Hizmetleri’ güçlerini birleştirdi.

Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörü konumunda bulunan ve 200 alt sektöre istihdam sağlayan inşaat ve gayrimenkul alanında yeni bir satış eğitimi modeli geliştiren oluşum, konutta satış kavramını yeniden yapılandırmak üzere çalışıyor. Sistem; sertifika eğitim programı çerçevesinde araştırma ve veri toplama aşamalarının ardından geliştirilen özel satış artırıcı yöntemlerin satış ekibine aktarılması prensibine dayanıyor.

İnşaat sektörüne yönelik planlanan ve Türkiye’de ilk olan bu yeni sistem hakkında bilgi veren Performans Eğitim ve  Koçluk Hizmetleri kurucusu Alp Beyce, konutta satış kavramını yeniden yapılandırmak için süreci iyi yöneten markaların ne yaptığını mercek altına alarak işe başladıklarını söyledi.Beyce “Üst yönetim ve satış ekipleriyle gerçekleştirdiğimiz vaka analizleri toplantılarımız sürüyor. Konut alıcısının değişen eğilimlerini doğru analiz edip, yeni eğilimlerle baş edebilmek için satış yöntemleri geliştirme ve süreç iyileştirmeleri üzerinde yoğunlaşacağız. Konutta satış kavramını yeniden yapılandırmak için süreci iyi yöneten markaların ne yaptığına nasıl yaptığına mercek tutuyoruz. Topladığımız tüm veriler üzerinde çalışıp yepyeni bir satış eğitimi modeli oluşturuyoruz. Know-how’ını tamamen kendimizin oluşturduğu yeni dönem konutta satış modellemeleriyle sektördeki durgunluğu aşmanın yeni yöntemlerini belirliyoruz. Doğru bilinen yanlışlar, sorunlu müşteri iletişimi, satışı başlatmak ve kapatmak, teslim ertesi süreç yönetimi, geç teslim süreç yönetimi de dahil olmak üzere inşaat sektöründe eğitim içerikleri geliştiriyoruz. Ekipte yer alan profesyonel oyuncularla satış ekibinin katılımı interaktif bir yöntemle yaşanan durumları ortaya koyuyor. Anlatmak yerine katılmaları sağlanıyor. Katılımcılar bu eğitimin içinde canlı performans gösteriyor. Amacımız bir üniversite ile işbirliğine giderek 7 hafta boyunca hafta içi toplam 45 saatten oluşan bir sertifika programı oluşturmak. Gayrimenkul sektöründe ilk satış akademisini hayata geçirmek. Böylece sektör alaylı yetişmiş personelden daha kurumsal ve kontrollü bir süreç için daha donanımlı  personele ulaşabilecek. Daha sonra bu programa kentsel dönüşüm ve yabancıya satış modüllerini de ekleyeceğiz” diye konuştu.   

15 yıllık bilgi ve birikimin sonucu olarak başta gayrimenkul olmak üzere bir çok sektörde uzmanı konumunda bulunan İletişim Media Ajans Başkanı Selma Canyoran da, konut alıcısının sektöre yön verdiği bir dönemde bu eğitim akademisinin ihtiyaç haline geldiğini söyledi. Canyoran “Uzmanlık alanımız inşaat ve gayrimenkul. Bu alanda şirketlere yıllardır iletişim danışmanlığı hizmeti veriyoruz. Müşteri tarafında da şirket tarafında da yaşanan sıkıntıları çok iyi biliyoruz. Konutun kalbinde, satış ofislerinde neler olduğunu yerinde inceleyip analizler yapıyoruz. ‘İşler iyi giderken, piyasa iyi giderken konut satmak marifet değil’ düşüncesiyle durgunluk dönemlerinde dahi iyi satış gerçekleştirmenin yöntemlerini, sektörün hassasiyetlerini ortaya koyan bir bilinç oluşurduk. Artık gayrimenkul alıcısının pazar şartlarını belirlediği bir döneme geldik, her müşteri adeta kendi kampanyasını düzenliyor. Biz de buradan yola çıkarak 15 yıllık tecrübe ve bilgi birikimiyle yepyeni bir girişim fikrini hayata geçirmeye karar verdik” dedi.

İM-News

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Akman Holding markaları İletişim Media’ya emanet

Türkiye'nin önde gelen markalarına hizmet veren ‘İletişim Media’ büyümeye devam ediyor. İletişim Media, son olarak Akman Holding bünyesinde faaliyet gösteren gıda ve içecek markalarının iletişim danışmanı oldu.

Devamı

'İletişim Media' ve 'Performans' güçlerini birleştirdi

Türkiye'nin önde gelen şirket, kurum ve kişilerine iletişim danışmanlığı hizmeti veren ‘İletişim Media’ ile satış ve koçluk eğitimi alanında uzman ‘Performans Eğitim ve Koçluk Hizmetleri’ güçlerini birleştirdi.

Devamı

Kar Group PR alanında İletişim Media ile ilerleme kararı aldı.

Kar Group iletişim çalışmaları için İletişim Media ile anlaştı. 2006 yılından beri iletişim sektöründe 100’den fazla saygın marka ve kuruma hizmet vermiş olan İletişim Media yenilikçi vizyonu ile Kar Group’un iletişim çalışmalarını yönetecek ve iletişim stratejisinin oluşturulması, planlanması gibi alanlarda yol haritasını belirleyecek.

Devamı

Emlak Proje Pazarlama, İletişim Media ile çalışmaya başladı!

Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) iştirakleri arasında yer alan Emlak Proje Pazarlama İnşaat Proje Yönetimi (EPP), İletişim Medya ile çalışmaya başladı.

Devamı

Sosyal Medya'da Biz

LinkedinFlickrFacebookTwitterVimeo

e-Bülten Üyelik

e-Posta adresiniz gizli kalacaktır ve 3. şahıs ve kurumlar ile paylaşılmayacaktır.

Hızlı İletişim Formu

Bizlere buradan da ulaşabilirsiniz.


İletişim Media Hakkında

İletişim Media ve Halkla İlişkiler 2006 yılında faaliyete başladı. Halkla ilişkiler ve tanıtım alanında faaliyet gösteriyor. Firmalara danışmanlık ve etkinlik uygulamaları hizmeti vermektedir.

Anasayfa İM-News 'İletişim Media' ve 'Performans' güçlerini birleştirdi